kütahya akca hafriyat

Akca Hafriyat olarak yol yapım çalışmalarınız sırasında, kepçe kiralama hizmeti vermekteyiz. Yol yapım çalışmaları sırasında kepçe, dozer, kamyon gibi araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel kepçe hizmeti sayesinde yol yapım çalışmalarında kazma, hafriyat kaldırma işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yol yapım çalışmaları bazı aşamalara uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Kütahya Belediyesi ;
Kütahya belediyesinde 10 yılı aşkın süredir asfalt yol işlerinde çalısıyoruz, bunun dışında özel firmalara yol çalışmalarımız oluyor, işinde uzman operatörlerimiz ile 1970 yılından beri hizmet veriyoruz.

Yol Yapım Çalışması Nedir?
Yol yapım çalışması ile yeni yollar yapılmaktadır. Gerekli teçhizat ve personelle birlikte bir proje dâhilinde, yol yapım çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada ilk önce yol projesinin detaylarıyla belirlenmesi gerekmektedir.

Yol Projesi
Yol projesinde, ilk önce yolun yapılacağı yerin etüt çalışması yapılmaktadır. Daha sonra bu etüt çalışmaları sonucunda kesin olarak güzergâh belirlenmektedir. Ardından poligon ağı meydana getirilmektedir. Yol haritası hazırlanarak, en ve boy kesitleri noktaları ve hesabı yapılmaktadır. Toprağın eğimi hesaplanarak gerekli hacim çalışmaları gerçekleştirilir. kahramanmaraş kepçe kiralama hizmeti ile uygun fiyatlarla kepçe kiralama yaptıktan sonra diğer maliyetler belirlenerek bir bütçe oluşturulur.

Yol Yapım Aşamaları
Öncelikle kazıklar çakılmaktadır. Bu kazıklar şev kazıkları olarak adlandırılır. Şev kazıkları, şevin toprakla kesiştiği noktada çakılan kazıklardır. Bu kazıkların çakılmasında amaç makinelerin hangi sınırlar içerisinde çalışacağını belirlemek, yol çalışmasının yapılacağı yerde çalışmaya engel olacak bitkileri temizlemektir.

Alt Yapı Çalışmaları
Yolun altında gerekli olan işlemler için künk adı verilen borular kullanılmaktadır. Künk, beton olarak üretilen daire şeklinde su borularıdır. Bir diğer adı da büzdür. Yolun altından atık suların doğru bir şekilde kanalizasyona aktarılmasını sağlamaktadır. Bir diğer çalışmada drenajdır. Drenaj, suyun yola vereceği zararları önlemek için kullanılan bir sistemdir. Akca Hafriyat yardımıyla, suyun yola zarar vermesini önlemek için menfezler yapılmaktadır. Bu şekilde su yola zarar vermeden menfezlerden geçerek gitmektedir. Bunların dışında yollar ayaklar üzerine oturtularak köprü ve viyadük şeklinde yapılandırılabilmektedir.

Üst Yapı Çalışmaları
Yolun üzerinde ki ağırlığı taşıyacak gücün, taban zemininin kaldırma kapasitesini geçmeyecek şekilde alt yapı üzerinde eşit bir şekilde ayarlanması yapılarak alt temel kurulmaktadır. Bu işlemden sonra plentmiks yapılır. Ardından bütümlü temel uygulaması yapılarak, binder ve aşındırma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Yol Yapımında Kullanılan Araçlar
Yol yapım işlemleri sırasında bazı iş makinelerinin kullanılması gerekmektedir. Sizlere sunduğumuz kahramanmaraş kepçe kiralama hizmeti sayesinde, yol yapım çalışmaları sırasında ihtiyaç duyduğunuz kepçelere kiralama yoluyla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında yol yapım çalışmalarında ekskavatör, dozer, greyder, iş kamyonu, kompaktör, silindir ve vinç gibi çeşitli iş makineleri kullanılmaktadır.

Ekskavatör
Ekskavatörler paletli ve lastikli olarak üretilen araçlardır. Birden çok fonksiyona sahiptirler. Kazma, zemin kaldırma, yükleme işlemlerinin yapılmasında kullanılırlar.

Yükleyici-Loader
Taşıma ve yükleme işlemlerinde kullanılan loader paletli ve lastikli olarak üretilmektedir. Paletli modellerde zemin üzerinde hareket etme kabiliyeti daha yüksektir. Bu nedenle yol yapım çalışmalarında daha sık tercih edilmektedir.

İş Kamyonu
Yol yapım çalışmaları sırasında kaldırılması gereken toprak, taş ve kayaların taşınabilmesi için iş kamyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Kepçelerle kaldırılan yük kamyona yüklenerek taşınmaktadır. Belden kırmalı olarak üretilen kamyonlar daha yüksek manevra kabiliyetine sahip olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Kompaktör
Kompaktör sıkıştırma işlemi için kullanılan bir alettir. Bu alet sayesinde zeminde kullanılan tüm malzemelerin birbirine daha sıkı tutunması sağlanarak, çökme ve kırılmaların önüne geçilmektedir.

Yol Yapım Çalışmalarında Kepçe Kullanımı
Yol yapım çalışmalarında Akca Hafriyat kiralama hizmetimizle destek sağlamaktayız. Profesyonel kepçe operatörlerimiz ile hizmet vererek çalışmaların istenilen hızda tamamlanmasını sağlamaktayız. Uygun kiralama fiyatlarımız ile kaliteli hizmet anlayışıyla hareket etmekteyiz. Yılların bilgi ve birikimiyle hareket ederek piyasada örnek bir firma olma özelliği taşımaktayız. Farklı özelliklere sahip ihtiyacınıza uygun kepçelerimizden kiralama yaparak, satın alma maliyetlerinden kurtulabilirsiniz. Her zaman müşteri odaklı hareket eden firmamız sizlere en doğru çözümleri sunmaktadır.
Akca Hafriyat

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı olabilirim