kütahya akca hafriyat

Kepçe iş makineleri arasında en çok kullanım alanına sahip teknik ekipmanlardan birisi olarak bilinmektedir. Kepçe kiralama sektöründe öncü firma olan AKCA hafriyat kepçe kiralama işlemi yapılırken hangi tip kepçenin ihtiyaca cevap vereceğini bilmek en önemli husus olarak karşımıza çıkar. Kepçe operatörünün de yine kullanacağı kepçenin teknik özelliklerine son derece hâkim olması çalışılacak alanda son derece başarılı neticeler alınması bakımından her anlamda önemini ortaya koyar.

Hangi Model Kepçe Kiralanmalıdır?

Kepçe kiralamada dikkat edilecek elbette iş makinesinin hangi alanda çalıştırılacağı ve buna en uygun kepçenin kiralanmasının sağlanması olmalıdır. Kepçe modelleri beygir gücü ve tork kapasitesi açısından sınıflandırılır.

Tork değeri yüksek olan kepçelerin manevra kabiliyeti ve yine basınç değerlerinde farklı kapasiteler bulunur. Yıkım veya kırım gibi ağır işlerin gerektiği durumlarda beygir gücü yüksek kepçe modellerinin tercih edilmesi elbette en önemli hususu oluşturur. Bunun yanı sıra ark düzenleme veya ekim dikim gibi tarla çalışmalarında kullanılması bakımından mini kepçeler olarak da bilinen düşük model kepçe kullanmak da yeterli olacaktır. Kepçe operatörünün kullanacağı makineye yüksek oranda hâkimiyetinin olması işin hem en doğru şekilde bitirilmesi hem de çalışmada olası iş kazalarının tümden önüne geçilmesi bakımından gerçekten de son derece üzerinde durulması gereken bir başka konuyu meydana getirmektedir.

Kepçelerin Üzerindeki JCB Ne Anlama Gelir?
Belediyeye ait kepçe makinelerinde sıkça görülen JCB yazısı makinenin tüm özellikleri birden yerine getirebilme kabiliyetine sahip olduğunu gösterir.
Kepçeler teknik olarak şu fonksiyonları üstlenir:
Kazıyıcı – yükleyici (beko loder)
Kırıcı
Forklift
JCB yazısına sahip olan iş makineleri buradaki bütün işlevlerin tamamına sahiptir anlamına gelir. Hafriyat çalışmaları için yaygın olarak bu model kepçelerin kullanımına yer verilerek böylece kepçenin amacına uygun olarak son derece ideal kullanımı ortaya konur.

JCB marka kepçeler kazıyıcı ve yükleyici görevini üstlendikten sonra aynı zamanda forklift makinesi olarak taşıyıcı görevini de yerine getirebilir. Bu sayede ek masrafların tümden önüne geçilerek tek bir iş makinesiyle mevcut alt yapı, üst yapı çalışması veya diğer projelerin herhangi bir iş kazasına sebebiyet vermeden tamamlanması başarıyla bitirilir. Bunun yanı sıra kepçe lastiklerinin basınç değerinin de yüksek olması özellikle belediyenin kanalizasyon ve benzeri alt yapı onarım yapım çalışmasında zemine sımsıkı tutunmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan Maraş kiralık kepçe çalışmasında bu konuya da ayrıca mutlaka önem verilmelidir.

Kiralık Kepçe Fiyatları Nedir?
AKCA HAFRİYAT kepçe nasıl kiralanır sorusunun yanı sıra kiralık kepçe fiyatları da merak edilmektedir. Kepçeler ihtiyaca göre farklı fiyat aralıklarına sahip olduğundan sadece tek bir standart değer vermek elbette doğru değildir.
Kepçeler ihtiyaca bağlı olarak;

Günlük
Saatlik
Aylık
Olmak üzere farklı zaman aralıklarında kiralanabilir. Kepçe operatörünün görevlendirilip görevlendirilmeyeceği durumuna bağlı olarak da fiyatta değişkenlik ortaya çıkar.
Kepçe iş makineleri arasında en çok kullanım alanına sahip makinelerin başını çeker. Hafriyat işlerinden belediyeye ait alt yapı-üst yapı çalışmalarına, ziraat faaliyetlerinden endüstriyel çalışmalara kadar pek çok farklı alanda gerçekten yaygın bir kullanım alanının bulunduğunu kesin olarak dile getirmemiz gereklidir. Bütün bu farklı alanlarda kullanım alanına sahip olması açısından kepçelerin en uygun ihtiyacı karşılayacak nitelikte talebi karşılaması gereklidir.

JCB yazısının olduğu kepçeler tüm fonksiyonları birden yerine getirebildiği için elbette fiyatları diğer iş makinesinden daha yüksek olacaktır. Bu nedenle hangi iş kolunda kullanılması isteniyorsa kepçenin o alana ilişkin olarak kullanımına yer verilmesi mutlaka dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır.

Kepçe Nereden Ne Zaman Kiralanabilir?
Kepçe kiralamaya ihtiyaç duyulan her an haftanın 7 günü ve günün 24 saati kiralama işlemi mümkün olacaktır. Kepçeler saatlik olarak makul fiyatlarla kiralanabilir ayrıca günlük ya da aylık olarak da kiralama işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle ihtiyaca yanıt verecek tipte kepçe kullanımı mümkün olacaktır.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı olabilirim